Edge Pot to seria prostych, ręcznie rzucanych doniczek z terakoty w różnych kolorach i rozmiarach, do użytku wewnętrznego. Seria czerpie inspirację z charakterystycznego kształtu wazonu Amphora w starożytnej grecko-egipskiej tradycji garncarskiej. Ta wersja nie ma otworu drenażowego, ale małą metalową kratkę w podstawie, która umożliwia odpływ wody.
Wymiary: 38 x 15 cm
Właściwe użytkowanie i konserwacja mają kluczowe znaczenie dla maksymalnego wykorzystania cennych zasobów, które posiadamy. Nasze projekty mają przetrwać pokolenia, ale tak jak wszystko inne wymagają odrobiny uwagi, aby się tam dostać.
TERAKOTA
Dlaczego?
Terakota to pięknie wyglądający rodzaj ceramiki utworzony z wolno wypalanej gliny. Doniczki z terakoty firmy Skagerak są ręcznie rzucane w Portugalii, co nadaje każdemu garnkowi niepowtarzalny wyraz. Terakota oznacza po włosku „upieczoną ziemię”, a technikę garncarską można prześledzić aż do starożytnej Grecji.
Czyszczenie i konserwacja
Produkt wymaga minimum opieki. Jednak w razie potrzeby umyj garnek letnią wodą z mydłem. Następnie wytrzyj suchą szmatką. Należy pamiętać, że terakota jest delikatna, więc zawsze zachowaj ostrożność podczas przesuwania doniczki.
Doniczki można wykorzystać do przesadzenia lub jako przykrycie do tradycyjnych doniczek plastikowych. Pochodzą z metalową wkładką służącą do odprowadzania nadmiaru wody z rośliny. Zawsze używaj ziemi doniczkowej, ponieważ normalna gleba jest zbyt ciężka do doniczki.
Uwaga: zalecamy zawsze umieszczać talerz lub spodek pod garnkiem, aby uniknąć plam i śladów na podłodze lub parapecie. Tylko do użytku w pomieszczeniach.