
Styl boho to nutka buntu, ciepłych barw i naturalnych materiałów. Dzięki takiemu połączeniu możemy stworzyć naprawdę przytulne oraz charakterne wnętrze. Jednak przy pomocy samych mebli trudno nam będzie zbudować taką atmosferę. Potrzeba do tego odpowiednich dodatków, a przede wszystkim lamp boho. W końcu to właśnie one stworzą klimat, dzięki światłu, które zatańczy na ścianach. Sprawdźmy zatem, jakie oświetlenie dopasuje się do stylu boho i zapewni nam właśnie takie doznania.
Lampy w stylu boho z tkaniny

Klosze wykonane z różnych materiałów to jedna z najważniejszych cech charakteryzujących lampy boho. Możemy postawić na całkowitą naturalność bądź połączenie z nowoczesnymi elementami. Dzięki temu oświetlenie sprawdzi się nawet w bardziej minimalistycznych wnętrzach, gdzie jedynie dodatki są utrzymane w stylu boho. Warto też postawić na bardziej dekoracyjne lampy ozdobione np. frędzlami. W ten sposób przyciągną wzrok i nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.
Frędzle w roli głównej
Ilość frędzli zależy tylko od naszej fantazji. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są lampy w stylu boho, gdzie klosze są całkowicie pokryte frędzlami. Taki model jak Madam Stoltz — Lampa sufitowa idealnie sprawdzi się w wersji wiszącej nad stolikiem kawowym, ale również jako lampa stołowa postawiona przy łóżku lub obok kanapy.
Delikatne frędzle w aksamitnym towarzystwie
Możemy też zdecydować się na nieco mniej ekstrawagancki model lampy w stylu boho. Wtedy frędzle stanowią tylko dodatek do tkaniny, która przyobleka klosz, jak np. Madam Stoltz — Lampa sufitowa. Takie połączenie dobrze sprawdzi się w pokoju dziennym, sypialni, gabinecie lub garderobie. Warto łączyć je z oświetleniem w całości pokrytym frędzlami, dzięki temu zachowamy spójny styl we wnętrzu.
Aksamitne oświetlenie w stylu boho

Jednym z najprzyjemniejszych materiałów jest właśnie aksamit, a przy tym doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu boho. Postawmy wtedy na czerwień, brąz, czerń bądź różne odcienie żółci. Zwróćmy też uwagę na to, że oświetlenie może być w całości wykonane z aksamitu bądź połączone z metalowymi elementami jak w modelu Madam Stoltz — Lampa stołowa. W ten sposób przełamiemy monotonie, a wnętrze nabierze nieco eklektycznego charakteru.
Lampy boho ze spranego lnu
Klosze ze spranego lnu świetnie komponują się z innymi lampami, np. wykonanymi z bambusu. W tym przypadku możemy zestawiać ze sobą różne kształty, rozmiary oraz kolory. Dzięki temu oświetlenie w stylu boho stanie się ozdobą i punktem centralnym pomieszczenia. Model Madam Stotlz — Lniany klosz lampy sufitowej dobrze sprawdzi się w salonie, jadalni bądź sypialni.
Oświetlenie boho z juty
Coraz częściej we wnętrzach możemy spotkać lampy boho z juty. Taki materiał jest bardzo wytrzymały, dlatego sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Możemy postawić na wiszące oświetlenie, które umieścimy nad ulubionym fotelem lub postawić na stoliku obok. Zaletą juty jest również to, że można ją swobodnie łączyć z innymi materiałami, jeżeli szukamy takiej lampy, to dobrze sprawdzi się model Madam Stotlz — Lampa stołowa.
Lampy w stylu boho z naturalnych materiałów
Styl boho kocha naturalne materiały, które, choć czasem są nieco surowe, to doskonale podkreślają charakter wnętrza. Dlatego ratan, bambus, wiklina bądź trawa morska są tak chętnie wybierane do lamp boho. Dzięki temu przyciągają wzrok nie tylko dzięki swojemu wyglądowi, ale również barwnym i różnokształtnym obrazom prezentowanym przez światło.
Lampa boho z ratanu
Bez wątpienia ratan jest jednym z ulubionych materiałów, z których powstają lampy w stylu boho. Przede wszystkim jest to związane z tym, że ratan dopasowuje się do wielu wnętrz. Poza tym wystarczy tylko dodatkowa impregnacja i możemy wieszać takie oświetlenie na zewnątrz. Poszczególne modele, jak Bazar Bizar — Klosz lampy sufitowej Shaggy Fig zachwycają też nieregularnymi zakończeniami przypominającymi frędzle. Takie oświetlenie sprawdzi się idealnie nad wyspą kuchenną, stołem w jadalni bądź stolikiem kawowym.
Oświetlenie z trawy morskiej
W przypadku lamp boho z trawy morskiej możemy wybrać model wykonany z grubszych i sztywniejszych splotów bądź taki, który swoim wyglądem przypomina włosy, jak np. Bazar Bizar — Klosz lampy sufitowej Hut L. Zaletą takiego oświetlanie jest to, jak delikatnie przenika światło, które może się zmieniać przy każdym przesunięciu fragmentów trawy. Takie lampy szczególnie dobrze sprawdzą się w sypialni, gdzie stworzą romantyczny klimat.
Lampa w stylu boho z wikliny
Ręcznie plecione lampy boho z wikliny charakteryzują się nie tylko precyzyjnym wykonaniem, ale również stanowią ciekawy dodatek do wnętrza. Szczególnie wtedy, gdy wybierzemy model typu Model NKuku — Lampa sufitowa Noko Round S i powiesimy dwie lampy obok siebie na różnych wysokościach. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy znajdą się nad stołem bądź wyspą kuchenną.
Oświetlenie boho z bambusa

Boho lampy bambusowe typu Muubs — Lampa podłogowa — Fishtrap L czarna stanowią nie tylko źródło światła, ale również ciekawy element dekoracyjny. Szczególnie stojące modele warto postawić przy schodach, we wnęce lub obok kanapy. Zadbajmy o to, by lampa była dobrze wyeksponowana, ponieważ bambus pozwala na stworzenie ciekawych kształtów, które wyglądem przypominają np. ognisko.
Lampa z suszonej trawy w stylu boho
Suszona trawa to niezwykły materiał, dzięki czemu otrzymujemy naprawdę wyjątkowe lampy boho. Niektóre z nich jak np. Bazar Bizar — Klosz lampy sufitowej Raffia Natural wyglądem przypominają słonecznik bądź kapelusz i mają bardzo dekoracyjny charakter. W takim przypadku niech lampa stanowi punkt centralny, więc łączmy ją z prostszymi modelami.