do kasy suma: 0,00 zł

Nasza oferta

Kategorie

Nai Disha i Madame Stoltz w MoreMadam 22 marca 2018, Urszula Hruściel
14.jpg

Co wspólnego ma Dania z Indiami? Organizację Nai Disha. Już od 2010 roku marka Madame Stoltz wspiera działalność Nai Disha – organizacji koncentrującej się na rozwoju poprzez edukację. Dzięki niej wiele ubogich dzieci i ich matek z New Delhi ma szansę na zdobycie wykształcenia, środków do życia, a tym samym na poznanie lepszego świata.

Madame Stoltz i jej początki z Nai Disha

Madame Stoltz to duńska marka powstała na malowniczej wyspie Bornholm. Jak więc się stało, że rozpoczęła współpracę z organizacją Nai Disha, działającą w odległym od niej New Delhi? Wszystko za sprawą licznych inspiracji, które Madame Stoltz tak często czerpała i czerpie z kultury Orientu. Założycielka marki – Pernille Stoltz ponad 20 lat temu zaczęła podróżować do Indii w celach zarobkowych, gdzie pozyskiwała materiały do samodzielnej produkcji biżuterii. Każdego roku wraca tam w poszukiwaniu licznych inspiracji do tworzenia wyjątkowych produktów marki Madame Stoltz.

Madame Stoltz i współpraca z hinduskimi kobietami 

Częste podróże do Indii w poszukiwaniu nowych materiałów i wzorów sprawiły, że Madame Stoltz zainteresowała się działalnością organizacji pozarządowej Nai Disha. Widząc prawdziwe życie i warunki, w jakich przyszło żyć najbiedniejszym w New Delhi, postanowiła zrobić coś dla ludzi, od których sama tak wiele otrzymała. Nai Disha okazało się być odpowiednim miejscem do odwdzięczenia się za przyjaźń i niezwykłą gościnność hinduskich kobiet. Praca i ręczne robótki umożliwiają im zdobycie cennych umiejętności, rozwijających nie tylko zdolności manualne, ale również intelektualne. Dzięki temu powstają niebanalne ozdoby, biżuteria i funkcjonalne przedmioty Madame Stoltz, które również można znaleźć w naszym sklepie.

--- 

Madam Stoltz - Okrągła makrama

Madam Stoltz - Łapacz snów

Madam Stoltz - Makrama z frędzlami

Nai Disha – w poszukiwaniu lepszego życia

Organizacja Nai Disha powstała ponad 10 lat temu jako szkoła dla biednych dzieci, pochodzących z ubogich rodzin, zamieszkujących głównie slumsy. To miejsce, w którym mogą znaleźć się osoby w każdym wieku, w dowolnym czasie, na każdym poziomie intelektualnym. Szczególnie stanowi oazę dla tych dzieci, dla których nie ma miejsca w żadnej innej szkole i które nie są w stanie dopasować się do systemu. Głównym celem Nai Disha jest zdobycie wykształcenia i praktycznych umiejętności przez jej podopiecznych, które umożliwią niezależność i lepszy start w dorosłym życiu. Misji organizacji przyświeca wiara w to, że wszystkie dzieci – niezależnie od miejsca urodzenia i statusu społecznego – powinny mieć równe szanse na wysokiej jakości wykształcenie. Na początku w Nai Disha zawiązała się mała grupa odbiorców projektu, aktualnie pod swoimi skrzydłami ma 450 podopiecznych, a ich liczba wciąż wzrasta.

--- 

Madam Stoltz - Makrama

Madam Stoltz - Makrama z frędzlami

Madam Stoltz - Makrama mała

Nai Disha – pomoc dzieciom i ich matkom

Projekt Nai Disha to pomoc również matkom dzieci, które często poddane są swym niezaradnym i apodyktycznym mężom. Matki zdobywają nowe umiejętności, pomagają tworzyć produkty Madame Stoltz, a za swoją pracę otrzymują nie tylko wynagrodzenie (tak niezbędne do prowadzenia domu), ale przede wszystkim większe poczucie własnej wartości i radość z tego, że mogą zrobić coś nie tylko dla siebie, ale także dla własnej rodziny i społeczeństwa. Kobiety często zabierają materiały do domu i tam tworzą, dzięki czemu łatwiej jest im pogodzić codzienne obowiązki z pracą. Zwykle wkładają w to co robią całe serce, a ręcznie wykonane przez nich produkty wyróżniają się wysoką jakością i precyzją. Na wyjątkowość wytworów Madam Stoltz składają się więc liczne inspiracje płynące wprost z natury i kultury oraz zaangażowanie ludzi, którzy je tworzą.

--- 

Madam Stoltz - Łapacz snów

Madam Stoltz - Zawieszka okrągła

Współpraca Nai Disha i Madame Stoltz jako droga do sprawiedliwego handlu

Nai Disha wraz z marką Madame Stoltz opracowali projekt sprawiedliwego handlu. Młodzi ludzie w wieku minimum 17 lat sprzedają wytworzone przez siebie produkty za pomocą sieci sprzedaży Madame Stoltz. Niektóre dekoracyjne i biżuteryjne produkty Madame Stoltz są pomysłami hinduskich kobiet. Wszystkie środki ze sprzedaży zostają przekazane na działalność projektu Nai Disha, obejmującego młodzież i ich rodziny. Pomocnicy w New Delhi z niecierpliwością i ogromną ciekawością czekają na nowe projekty Madame Stoltz, które będą mogli zrealizować. To w Indiach produkowane są liczne tekstylia, ręcznie robione meble, dekoracje (np. makramy i łapacze snów) czy też nietuzinkowa biżuteria, a każdy przedmiot ma swoją bogatą historię.

--- 

Madam Stoltz - Makrama

Madam Stoltz - Bransoletka Nai Disha

W naszym sklepie również znajdzie się wiele niebanalnych produktów marki Madame Stoltz – oryginalnych, ręcznie robionych i oplecionych wyjątkową historią powstałą dzięki projektowi Nai Disha. 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium