do kasy suma: 0,00 zł

Nasza oferta

Kategorie

Oświetlenie skandynawskie do domowego biura - jak zaprojektować funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń? 13 stycznia 2022, Urszula Hruściel
Oświetlenie skandynawskie do domowego biura - jak zaprojektować funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń?

Skandynawski design jest niezwykle popularny. Dlaczego więc nie wybrać tego stylu do wystroju swojego domowego biura? Główną ideą stylu skandynawskiego jest przytulny minimalizm we wszystkich obszarach: od mebli, przez oświetlenie, kończąc na starannie wyselekcjonowanych dodatkach. Czyste i proste miejsce to świetny plan na wygląd domowego biura, które będzie jednocześnie praktyczne, jak i nowoczesne i modne.

Jak stworzyć idealne skandynawskie biuro domowe?

Oświetlenie jest integralną częścią wystroju wnętrz Scandi. Podobnie jak w przypadku każdej innej przestrzeni życiowej w domu, domowe biuro również musi być dobrze wyważone, jeśli chodzi o oświetlenie. Nawet bardziej niż w innych pokojach, ponieważ spędzasz osiem godzin dziennie, skupiając się na różnych obowiązkach. Obecnie przestrzenie biurowe projektuje się z założeniem, że warunki pracy wpływają na produktywność. Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników, które przyczyniają się do tworzenia sprzyjającej przestrzeni do pracy.

Oświetlenie w biurze możemy podzielić na kilka typów: oświetlenie zadaniowe, ogólne i akcentujące.

Oświetlenie zadaniowe do domowego biura

Poszukując modnych i praktycznych lamp, podstawowym artykułem, na który musisz się zdecydować, będzie lampa biurkowa. Lampa stołowa Art Deco House Doctor  zapewnia elastyczność niezbędną do łatwego dostosowania kierunku oświetlenia. Jeśli gustujesz w prawdziwie prostych i designerskich artykułach, wybierz lampę stołową Nantes Wikholm, która świetnie dopasuje się do każdego biurka.

Oświetlenie akcentujące do domowego biura

Najczęściej w domowym biurze będziesz spędzać nawet kilkadziesiąt godzin tygodniowo. To dużo. Dlatego warto zadbać nie tylko o kwestie praktyczne, ale i zrobić coś dla siebie, personalizując przestrzeń zgodnie z własnymi upodobaniami. Na regale możesz zawiesić girlandy, z kolei wykorzystując żarówki łańcuch świetlny Function Black zagospodarujesz ścianę w swoim biurze. To miłe akcenty, które sprawią, że będziesz czuć się przyjemnie, komfortowo i swobodnie.

Oświetlenie ogólne do biura

Jest to główne źródło światła i spełnia wymagania dotyczące oświetlenia otoczenia w przestrzeni. Jeśli jesteś na etapie projektowania swojego domowego biura, spróbuj znaleźć pomieszczenie, do którego intensywnie wpada naturalne światło. Światło naturalne to w końcu najwygodniejsza forma światła dla Twoich oczu. Lampy sufitowe skandynawskie takie jak industrialna lampa sufitowa Hoover House Doctor czy prawdziwie skandynawska lampa sufitowa Levitate Menu to produkty must-have! 

Praca z domu nabiera coraz większego znaczenia na całym świecie. Od wielu miesięcy stała się dla wielu sposobem na życie. Twoje miejsce pracy powinno być zaaranżowane i zaprojektowane w taki sposób, aby zapewniać fizyczny i psychiczny komfort. Dlatego optymalne oświetlenie skandynawskie jest niezbędne, abyś mogła skupić się na swoich obowiązkach. Niezależnie od tego, czy pracujesz z domu dorywczo, czy rozpatrujesz ją w długoterminowo, posiadanie odpowiedniego oświetlenia do pracy biurowej jest niezbędne.  Mamy nadzieję, że niniejszy artykuł będzie dla ciebie źródłem oświetleniowych inspiracji. Tym bardziej,  jeśli zapoznasz się z naszą pełną ofertą, znajdziesz mnóstwo artykułów z kolekcji znanych marek takich jak Broste Copenhagen, House Doctor czy Le Klint.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium