do kasy suma: 0,00 zł

Nasza oferta

Kategorie

3 Days of Design - wyjątkowy festiwal designu 5 czerwca 2023, Agata Wiśniewska
3 Days of Design - wyjątkowy festiwal designu

3 dni designu to wyjątkowe wydarzenie organizowane w Kopenhadze już od 10 lat! Od 7 do 9 czerwca będzie można podziwiać oryginalne projekty i aranżacje starannie stworzone przez znanych duńskich projektantów. Dowiedz się, czym się kierują twórcy tego festiwalu!

„Za każdym projektem kryją się niezliczone pytania i rozmowy, wyzwania i zmiany. Niekończące się prototypy, procesy i procedury. Niewidoczne zmienne z nieoczekiwanymi wynikami. Nie wspominając już o niezliczonych godzinach dopracowywania, zanim koncepcja ujrzy światło dzienne. Istnieją niedoceniani bohaterowie, którzy wnoszą swoje pomysły, wiedzę, talent i techniki. Kreatywne umysły ze wspólnym pragnieniem, aby projektowanie miało pozytywny wpływ na społeczeństwo i całą planetę, ostatecznie torując drogę ku przyszłości, na którą wszyscy czekamy. Efektem końcowym jest pojedynczy pomysł, który powstał dzięki wielu ludziom. Wszystko to zainspirowało nasz temat przewodni na rok 2023: Gdzie byśmy byli bez Ciebie? Jednocześnie za kulisami 3daysofdesign stoją producenci i partnerzy, a także prasa, publiczność, blogerzy i inni goście festiwalu. Mamy również oddany personel, który organizuje wszystko, aby wszystkie elementy układanki się połączyły. To ogromne przedsięwzięcie, które obejmuje mnóstwo szczegółów i umiejętność łączenia kropek. Zwieńczeniem doświadczenia, które, mamy nadzieję, będzie znaczące i niezapomniane poza trzema dniami naszego festiwalu. W naszej podróży od założenia 3daysofdesign w 2013 r. są tysiące ludzi, którym należy podziękować za zorganizowanie tego ekskluzywnego duńskiego festiwalu designu, który obejmuje wszystkich. Marzyciele i działacze, których praca nadal inspiruje rekordową liczbę odwiedzających, którzy podróżują daleko do Kopenhagi – wszystkich łączy pasja do projektowania.” - Signe Byrdal Terenziani, dyrektor generalny 3daysofdesign.

„Podczas dziesiątej edycji 3daysofdesign, Carlsberg Byen będzie nową dzielnicą do zwiedzania – tętniącym życiem obszarem, w którym można dowiedzieć się o planowaniu urbanistycznym, podziwiając jednocześnie piękną wystawę w centrum 3daysofdesign w Mineralvandsfabrikken, jedno z trzech centrów podczas festiwalu - oddanie hołdu Kopenhadze i jej tytułowi „Światowej Stolicy Architektury na rok 2023”. Studio projektowe BRIQ wraz z Udviklingsselskabet Carlsberg Byen P/S przygotuje wystawę prezentującą historię, rozwój i plany dzielnicy. Pod nazwą „The Living City” odzwierciedla sposób, w jaki nasze miasta powinny opierać się na wspólnocie, wygodzie i poezji. Instalacje przestrzenne, wystawy i ogólny program przybliżają przemianę Carlsberg Byen w tętniącą życiem i mieszaną dzielnicę miasta. Nie zabraknie obszernej strefy relaksu i oczywiście baru reprezentującego tereny zabytkowego browaru, na którym znajduje się wystawa. Uzupełnieniem wystawy będą również wykłady kuratorskie prowadzone przez uznanych architektów, projektantów i liderów myśli. Jak projektujemy miasta, które wspierają poczucie przynależności? Jak czujemy się widziani i spotykamy w naszych społecznościach? Te pytania będą punktem wyjścia do trzech inspirujących wystąpień. Rozmowy będą moderowane i kuratorowane przez londyńską redaktorkę Amy Frearson (ex. Dezeen) i współzałożycielkę The Lobby, Dorte Bagge. „Żyjemy w czasach, w których istnieje nieskończona liczba sposobów łączności, ale jak naprawdę zaspokoić nieodłączną ludzką potrzebę łączenia się z naszym otoczeniem? Właśnie dlatego stworzymy platformę do debaty na temat styku designu i architektury, zastanawiając się nad rozmową, która już toczy się w Carlsberg Byen”. - Signe Terenziani, dyrektor zarządzająca 3daysofdesign

 

Źródło zdjęć: www.scandinaviastandard.com/a-guide-to-3-days-of-design-copenhagens-biggest-design-festival/

„Chcemy podzielić się tym, jak nowe biomateriały i materiały pochodzące z recyklingu, odzyskane z odpadów, stanowią realną alternatywę dla naszych obecnych dostaw i mogą napędzać nową erę projektowania i architektury. Sympozjum „Materiały jutra” będzie dotyczyć przyszłości, w której nasze elementy konstrukcyjne będą odnawialne, biodegradowalne, poddane recyklingowi, nietoksyczne, będą miały mniejszy ślad węglowy i umożliwią ludziom bardziej zrównoważone i zdrowe codzienne życie” — Kathryn Bishop, redakcja & Research, dyrektor generalny SPACE10,

Signe Byrdal Terenziani, dodaje: „Musimy współpracować, aby iść naprzód i stworzyć świat, którym nasze prawnuki będą mogły się cieszyć za 100 lat”. Dlatego też 3daysofdesign zdecydowało się współtworzyć 30-metrowy stół o nazwie „The Junction” we współpracy z kopenhaskim studiem Spacon & X, dostarczonym przez Petersena Tegla, Barlby'ego Carlssona i +Halle. „Ideą okrągłego długiego stołu jest przemyślenie na nowo klasycznej ławki i stołu oraz zakwestionowanie sposobu, w jaki spotykamy się i wchodzimy w interakcje w przestrzeni publicznej” – mówi Nikoline Dyrup, partner i założycielka Spacon & X. Gromadząc materiały i łącząc współpracowników, chcemy stworzyć wylęgarnię dla współpracy i kreatywnych fuzji” – dodaje Signe. Stół o długości 30 metrów zostanie umieszczony na zewnątrz 3daysofdesign Hub i tchnie życie w niewykorzystany obszar oraz zachęci mieszkańców i gości do dzielenia się, łączenia i zdobywania wglądu w wyjątkową i inspirującą społeczność, mówi Nikoline Dyrup, partner i założycielka Spacon & X. Temat „Gdzie byśmy byli bez ciebie” odnosi się również do 3daysofdesign, które istnieje tylko wtedy, gdy wszyscy pomagają sobie nawzajem. To suma wielu połączonych wysiłków.”

Źródło informacji prasowych: www.3daysofdesign.dk/press/press-releases

 

Na naszym blogu znajdziesz również inne ciekawe artykuły:

  1. Skandynawski ogród - jak go zaaranżować?
  2. Wiosenne sprzątanie z More Madam
  3. La Bohème - czyli kilka słów o stylu Boho
  4. Krzesełka skandynawskie: Klasyczny urok i funkcjonalność
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium