do kasy suma: 0,00 zł

Nasza oferta

Kategorie

Pozorne sprzeczności i letnie doskonałości 8 lipca 2024, Agata Wiśniewska
Pozorne sprzeczności i letnie doskonałości

Lato i Skandynawia to pozorne sprzeczności. Wakacyjny okres w krajach Północy może nie być upalny, lecz z pewnością oferuje relaks, piękno i praktyczność wewnątrz i na zewnątrz! Ciekawią Cię skandynawskie sposoby spędzania lata? Pragniesz zaprosić letni powiew do swojej aranżacji? Ten artykuł jest dla Ciebie!

POZORNE SPRZECZNOŚCI

Lato i Skandynawia to...pozorne sprzeczności. Tak samo jak: rustykalność i przytulność czy minimalizm i dodatki - nieoczywiste połączenia tworzą niepowtarzalny klimat, który można odnaleźć nie tylko w pomieszczeniu ale także we własnym wnętrzu. Choć skandynawskie lato nie jest upalne, to wciąż ma dużo do zaoferowania - ciepłe promienie słoneczne zapraszają na zewnątrz nawet największych miłośników domowego zacisza, zachęcając do spędzania czasu wśród natury w otoczeniu najbliższych. Równocześnie lato można spędzać w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu, które zagwarantuje letnie wrażenia. Aby tak się stało, trzeba zadbać o dobór odpowiednich akcesoriów i zaplanować przestrzeń tak, aby pozorne sprzeczności stworzyły jedną, wyjątkową całość - w końcu lato też może być Hygge. Zanim jednak przejdziemy do letniej aranżacji, zgłębmy tajniki letnich, skandynawskich praktyk!

SKANDI LATO, TO...

ULICZNY GWAR

Nie tylko zwierzęta budzą się z zimowej hibernacjii...tyczy się to również mieszkańców Skandynawii! Wiosna i lato to idealny czas na pobudkę - ciepłe koce zamieniane są na przewiewne tekstylia, do wnętrz zapraszane są kwiaty, a domownicy zaczynają wychodzić na zewnątrz! Restauracje przedłużają godziny otwarcia, z zapełnionych kawiarnii czuć woń świeżo palonej kawy, a na chodnikach coraz częściej można spotkać turystów. Uliczny gwar staje się skandynawską codziennością i Skandynawowie chętnie z niego korzystają, równocześnie wciąż ceniąc sobie życiową harmonię i dbając o czas we własnym zaciszu. 

TRADYCJE

Świętojańska Noc to wyjątkowa skandynawska tradycja, polegająca na śpiewaniu i tańczeniu w towarzystie „świętojańskiego słupa”. Skandynawowie pozwalają sobie przy okazji na większe ilości przyjemności. Obchodzona już za czasów Wikingów - współcześnie, jest unowocześniona i pozbawiona składania ofiar czy innych obrzędów, choć dalej kultywuje ona Skandynawskie korzenie!

MORSOWANIE

Skandynawia nie grzeszy upałami - sprawia to, że nawet w ciepłe letnie dni woda w jeziorach czy morzach jest...zimna! To dobra okazja na morsowanie, które wiąże się z wieloma pozytywnymi skutkami zdrowotnymi, witalnością czy polepszeniem samopoczucia. Uwaga - przed rozpoczęciem morsowania trzeba upewnić się, czy jest nam ono wskazane!

MINDFULNESS 

Nie od dziś wiadomo, że skandynawskie idee zakładają harmonię w różnych obszarach życia - w związku z ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, ale także rozwojem świadomości i duchowości. Niezależnie od pory roku, Skandynawowie praktykują mindfulness, czyli uważność na siebie i otoczenie, zatrzymanie się w szybkim tempie codzienności. Łączy się to ze świadomym wyborem towarzystwa, diety, diety mentalnej czy nawet mebli i akcesoriów które nas otaczają. 

ZAPROŚ DO SIEBIE SKANDYNAWSKIE LATO

Nie musisz jechać do Skandynawii aby doświadczyć lata w takim wymiarze - wystarczy, że z uważnością będziesz stosować się do skandynawskich idei życia, dbając o swoje wnętrze osobiste a także...wnętrze Twojego domu! Skandynawskie lato z powodzeniem wdrożysz do aranżacji używając...akcesoriów wyjątkowej marki Tine K Home! Założona w 1999 roku przez Tine Kjeldsen i jej męża Jacoba Fossum z myślą o tradycjnym rzemiośle i nowoczesnych rozwiązaniach. Ponadczasowe kolekcje składają się z przepięknych produktów wysokiej jakości, które starczą na lata i...sprawdzą się na lato. Sprawdź kilka poniższych produktów oraz całą naszą ofertę marki Tine K Home w More Madam

 

Tine K Home - Poduszka dekoracyjna Mali Hazel

SPRAWDZĘ TO

 

Tine K Home - Wazon z ciętego szkła

SPRAWDZĘ TO

 

Tine K Home - Dekoracja ścienna Paper Mache

SPRAWDZĘ TO

 

 

Na naszym blogu znajdziesz również inne ciekawe artykuły o podobnej tematyce:

Letnie aranżacje z More Madam

DOWIEM SIĘ WIĘCEJ

Letnie must-have!

DOWIEM SIĘ WIĘCEJ

Skandynawskie must-have na wiosnę i lato

Skandynawskie must-have na wiosnę i lato

DOWIEM SIĘ WIĘCEJ

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium