do kasy suma: 0,00 zł

Nasza oferta

Kategorie

Superbohaterowie kuchni – garnki i patelnie Eva Solo 16 kwietnia 2023, Agata Wiśniewska
Superbohaterowie kuchni – garnki i patelnie Eva Solo

WYJĄTKOWA TECHNIKA WYKONANIA

Garnki i patelnie marki Eva Solo są zaprojektowane z myślą o wygodnym użytkowaniu bez zbędnych zmartwień. Powłoka nieprzywierająca, która jest cechą akcesoriów kuchennych Eva Solo, jest popularna wśród wielu kucharzy. Powłoka ta ułatwia przewracanie naleśnika, a jajko sadzone łatwo zsuwa się z patelni. Te klasyczne stalowe patelnie można włożyć do zmywarki, nie martwiąc się o ich wytrzymałość.

KONIEC Z SZOROWANIEM PATELNI

Zaletą wyboru patelni z klasyczną powłoką nieprzywierającą jest to, że znacznie łatwiej ugotować potrawy, które mają tendencję do przywierania – takie jak omlet czy ryba. Powłoka zapobiegająca przywieraniu ma ograniczoną żywotność i jeśli jest używana na zbyt dużym ogniu, może się spalić. Jeśli jednak wybierzesz Eva Trio z powłoką ceramiczną, nie musisz się martwić. Powłoka ta wytrzymuje temperatury do 400°C, dlatego doskonale nadaje się do gotowania potraw wymagających wysokich temperatur.

ekoLOGICZNIE

Praktyczne właściwości nieprzywierającej powłoki, znanej pod markami takimi jak Teflon i Slip-Let® , wywołały wiele dyskusji. Wynika to z faktu, że powłoka zawiera substancje fluorowane (PFAS lub po prostu PFAS), które w niektórych przypadkach nie są wskazane w produktach, ponieważ mogą gromadzić się w organizmie człowieka i środowisku, gdzie mogą mieć szkodliwe skutki. Według Duńskiego Urzędu ds. Weterynarii i Żywności oraz Duńskiej Rady Konsumentów substancje fluorowane obecne w nieprzywierającej powłoce naczyń kuchennych nie przenoszą się na gotowaną żywność, o ile garnki
i patelnie są używane zgodnie z zaleceniami producenta.

Patelnie i garnki firmy Eva Solo to świetne alternatywy dla konsumentów, którzy preferują garnki bez PFAS i patelnie bez PFAS . 

„ Chcemy, aby nasi klienci dokonywali aktywnego i świadomego wyboru przy zakupie naczyń kuchennych. Dlatego oferujemy szeroką gamę patelni do smażenia, od powlekanych ceramiką po powlekane Heat Control. Od powłok nieprzywierających po patelnie bez powłoki. Uważamy, że jest to najlepsza opcja dla naszych klientów, ponieważ pozwala im dokonać własnego osobistego wyboru pod względem wydajności naczyń kuchennych i czynników zdrowotnych ”- mówi Jan Engelbrecht, dyrektor generalny Eva Solo. 

CO KRYJE SIĘ POD TAJEMNICZĄ NAZWĄ SLIP-LET®?

Slip-Let® to zastrzeżona marka Eva Solo dla powłoki i jest dostępna wyłącznie dla produktów Eva. Podobne produkty na rynku wykorzystują marki takie jak Teflon, SilverStone i Durit itp. do powłok nieprzywierających/teflonowych. To właśnie Slip-Let® zawdzięczamy tą wyjątkową powłokę!

RADY DOTYCZĄCE UŻYCIA SLIP-LET®

 • Używając naczyń kuchennych z powłoką Slip-Let®, używaj niepowodujących zarysowań silikonowych lub nylonowych naczyń kuchennych.
 • Unikaj używania produktów z powłoką Slip-Let® do przechowywania resztek jedzenia przez dłuższy czas. Kwas w gotowanej żywności atakuje powierzchnię naczynia, co może uszkodzić powłokę Slip-Let®.
 • Produkty z powłoką Slip-Let® można myć w zmywarce (z wyjątkiem linii Eva Trio Dura). Można je również czyścić miękką szczotką/gąbką i płynem do mycia naczyń. Ważne jest, aby dokładnie wyczyścić patelnię po każdym użyciu, ponieważ w przeciwnym razie może powstać warstwa zwęglonego białka zwierzęcego. 
 • Zalecamy postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do naczynia kuchennego.

CZY UŻYWANIE NACZYŃ Z POWŁOKĄ NIEPRZYWIERAJĄCĄ JEST BEZPIECZNE?

Jak najbardziej. Testy przeprowadzone przez Duńską Radę Konsumentów i Duńską Administrację ds. Weterynarii i Żywności pokazują, że PFAS są tak dobrze związane przez PTFE w nieprzywierającej powłoce, że substancje fluorowe nie są przenoszone do żywności podczas gotowania.

„ Jeśli używasz patelni w normalny sposób i nie przegrzewasz jej do punktu, w którym staje się dymiąca, nasz test wskazuje, że nie ma powodu do obaw o przenoszenie PFAS do żywności” – czytamy
w oświadczeniu złożonym przez Christel Søgaard Kirkeby, kierownik projektu w dziale chemikaliów Duńskiej Rady Konsumentów w ogólnokrajowej gazecie Jyllandsposten .

Zalecamy postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną do naczynia kuchennego. Właściwe użytkowanie przedłuży również żywotność patelni.

EVA SOLO W MORE MADAM!

Koniecznie sprawdź poniższe produkty:

 1. Eva Solo - Patelnia 28 cm Nordic Kitchen

Patelnia Eva Solo z serii Nordic Kitchen. Patelnia wykonana z aluminium, pokryta nieprzywierającą powłoką Slip-let. Posiada drewnianą rączkę dekoracyjną. Przez to też nie sugerujemy mycia w zmywarce. Patelnia nadaje się do każdego rodzaju kuchenki (indukcji, gazowej, ceramicznej i elektrycznej). Do patelni możesz dokupić pokrywkę dostępną w naszym sklepie. Wymiary: 28 cm. Patelnia Nordic Kitchen ma solidne 7 mm dno i nadaje się do smażenia wszelkiego rodzaju mięs i warzyw. Drewniana rękojeść zapewnia pewny chwyt przez cały czas. Ponieważ jednak aluminium tak skutecznie przewodzi ciepło, uchwyt nagrzewa się podczas użytkowania, dlatego zalecamy używanie uchwytów do garnków przez cały czas. Patelnię można łatwo wyczyścić ciepłą wodą z mydłem. Nadaje się do wszystkich źródeł ciepła, w tym do indukcji.

 1. Eva Solo - Garnek 4,5 l Nordic Kitchen

Garnek kuchenny Nordic idealnie nadaje się do gotowania warzyw i zup, a także duszenia i smażenia mięsa. Zarówno garnek, jak i pokrywka wytrzymują wysokie temperatury, dzięki czemu można ich używać w piekarniku. Naczynia nagrzewają się podczas użytkowania, ale dzięki dużym, płaskim uchwytom zarówno garnek, jak i pokrywka są łatwe w obsłudze, nawet przy użyciu uchwytów do garnków.
Garnek i pokrywka są łatwe do czyszczenia i można je myć w zmywarce. Nadaje się do wszystkich źródeł ciepła, w tym do indukcji. Wykonany z aluminium, nieprzywierająca powłoka Slip-Let®

 1. Eva Solo - Patelnia 24 cm Nordic Kitchen

Patelnia od Eva Solo z serii Nordic Kitchen. Patelnia wykonana z aluminium, pokryta nieprzywierającą powłoką Slip-let. Posiada drewnianą rączkę dekoracyjną. Przez to też nie sugerujemy mycia w zmywarce. Patelnia nadaje się do każdego rodzaju kuchenki (indukcji, gazowej, ceramicznej i elektrycznej). Do patelni możesz dokupić pokrywkę dostępną w naszym sklepie. Wymiary: 28 cm. Patelnia Nordic Kitchen ma solidne 7 mm dno i nadaje się do smażenia wszelkiego rodzaju mięs i warzyw. Drewniana rękojeść zapewnia pewny chwyt przez cały czas. Ponieważ jednak aluminium tak skutecznie przewodzi ciepło, uchwyt nagrzewa się podczas użytkowania, dlatego zalecamy używanie uchwytów do garnków przez cały czas. Patelnię można łatwo wyczyścić ciepłą wodą z mydłem. Nadaje się do wszystkich źródeł ciepła, w tym do indukcji.

 1. Eva Solo - Garnek 3,0 l Nordic Kitchen

Garnek kuchenny Nordic idealnie nadaje się do gotowania warzyw i zup, a także duszenia i smażenia mięsa. Zarówno garnek, jak i pokrywka wytrzymują wysokie temperatury, dzięki czemu można ich używać w piekarniku. Naczynia nagrzewają się podczas użytkowania, ale dzięki dużym, płaskim uchwytom zarówno garnek, jak i pokrywka są łatwe w obsłudze, nawet przy użyciu uchwytów do garnków.
Garnek i pokrywka są łatwe w czyszczeniu i można je myć w zmywarce. Nadaje się do wszystkich źródeł ciepła, w tym do indukcji. Wykonany z aluminium, nieprzywierająca powłoka Slip-Let® Wymiary: 20x13,5 cm/3litry

Informacje zaczerpnięte ze źródła: https://www.evasolo.com/en/blog/what-is-the-issue-with-pfass-and-frying-pans

Na naszym blogu znajdziesz również inne ciekawe artykuły:

 1. Święconka, czarownice i kryminały - Wielkanoc po skandynawsku
 2. Francuskie przysmaki na skandynawskich talerzach!
 3. Eva Solo robi wrażenie
 4. Za co kochamy skandynawskie marki?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium